Blw Tarifleri

Blw Tarifleri

BLW bir süreçtir. Bebeğin anne sütünden ayrılıp kendi kendine yemeye başladığı sürece denir.

Alüminyum folyo sağlığa zararlı mı?

Alüminyum folyo sağlığa zararlı mı?

/ / 2 Yorum

Doktor Ümit Aktaş'ın internet sitesinde paylaştığı ağır metal zehirlenmesi ile ilgili yazısı sosyal medyada paylaşılmaya başlanınca alüminyum folyo tehdidi yine gündeme geldi.


Doktor Ümit Aktaş'a göre depresyon, halsizlik, alzheimer, parkinson, kas ve eklem ağrıları, kansızlık, kemik erimesi, kısırlık, böbrek yetmezliği gibi sonuçlar doğuran ağır metal zehirlenmesinin sebeplerinden bir tanesi de alüminyum folyo kullanımı. İşte doktorun kendi internet sitesinde paylaştığı "Ağır Metal Tehdidi" yazısından bir alıntı:


"Kliniğime gelen 12 yaşlarındaki kız çocuğu, bana gelmeden yaklaşık iki sene önce aşırı halsizlik, yorgunluk ve mide bulantısı şikâyetleri ile ailesi tarafından bir tıp fakültesine götürülüyor. Teşhis aplastik anemi. Bu kemik iliğinin baskılandığı ve neredeyse tüm kan hücrelerinin sıfırlandığı korkunç bir hastalık. Devreye hemen bu hastalığın tedavisi için kullanılan kemoterapi ilaçları ve kortizon giriyor. Küçük hastamın durumu iyice kötüleşiyor. Ölümün eşiğine gelen çocuktaki asıl sorun neymiş biliyor musunuz? Ağır metal zehirlenmesi. Kimsenin aklına ağır metal zehirlenmesine bakmak gelmemiş bile. 

Zehirlenmenin kaynağı mı? Tost makinesi. Anne tost makinesinin yüzeyi çizildiği için önlem almak adına içini alüminyum folyo ile kaplamış. Yani yediği tostlarla küçük kızın vücudunda yüksek miktarda alüminyum birikmiş. Düşünün zaten vücut ağır metallerin yükü altında, ilik baskılanmış kan hücresi üretemiyor. Üstüne bir de çocuğa yine bir zehir olan kemoterapi ilaçları veriyorsunuz. Neyse ki, hastam ağır metalleri vücuttan atan şelasyon tedavisine başladıktan kısa süre sonra tamamen iyileşti.

Alüminyum folyolar ısıyla temas ettiklerinde muhafaza ettikleri yiyeceğin içine alüminyum salmaya başlarlar. Bunu bilmeyen birçok ev hanımı, balığı, sebzeyi bu folyolara sarıp fırına atar."

Ağır Metal Zehirlenmesinden Kuşku Duymalı mıyım?
Lütfen aşağıdaki belirtilerin sizde ya da çevrenizde olup olmadığına dikkat edin. Duymayanları uyarın. Gerçekten hayat kurtaracak olabilirsiniz..!

Deprosyana Eğiliminiz Varsa
Depresyona eğilimli olma ya da şizofreni, bipolar gibi ciddi teşhisler konmuşsa bu rahatsızlıklar altındaki esas sorun büyük ihtimalle ağır metal zehirlenmesi olabilir. Bu denli ciddi rahatsızlıklara, diş dolgunuzdaki amalgam bile sebep olabilir..!

Halsizseniz
Her zaman yorgunsanız, yataktan kalkmakta zorlanıyorsanız, yapılan tahlillere rağmen halsizliğe sebep olabilecek bir teşhis konulamamışsa, geçmeyen eklem ve vücut ağrıları varsa, unutkanlık, konsantrasyon bozukluğu varsa kaynağında ağır metal zehirlenmesi olabilir.

Nezle ve Gripten Kurtulamıyorsanız
Hastalıkların biri bitiyor diğeri başlıyorsa, bağışıklık sisteminizde güçsüzlük varsa ağır metal zehirlenmesi olabilir ve bağışıklık sisteminin bozulması zaten yüzlerce hastalığa zemin hazırlar. 

Kansızlık Varsa
Vücutta biriken kurşun, kan yapımı için ihtiyacımız olan demir emilimini olumsuz etkiler ve kansızlığa neden olur. Demir alımı bakımından iyi bir beslenmeniz varsa ve buna rağmen kansızlık yaşıyorsanız ağır metal zehirlenmesi mutlaka göz önünde bulundurulmalı.

Gebe Kalamıyorsanız
Sizde ya da eşinizde çocuk sahibi olmak için bir engel yoksa ve buna rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız, ağır metal zehirlenmesi olabilir. Uzmanlardan mutlaka bu testi yapmalarını isteyin.

Pek Çok Rahatsızlık
Kemik erimesi, bunama, Alzheimer, Parkinson, romatizmal hastalıklar, Hashimato, MS, böbrek yetmezliği  gibi pek çok hastalığın altında ağır metal zehirlenmesi yatabilir. 

Dr. Ümit Aktaş Çok Önemli Birşey Daha Söylüyor
Doktor doktor dolaşmış, onlarca tahlil, tetkik yapıldığı halde bir türlü teşhis konamamış, dertlerine şifa bulamamış birçok hastayla karşılaştım. Bunların çoğunda sorun ağır metal zehirlenmesiydi, şelasyon tedavisi ile hepsi de sağlıklarına kavuştular. Bu kadar çok ağır metale maruz kalırken neden akla ilk gelmesi gereken şey en son geliyor,  hatta daha da kötüsü bu olasılık akla bile gelmiyor aklım almıyor!

YORUMLAR (2)

 • DOĞAN SEZGİN
  DOĞAN SEZGİN
  20.07.2018 18:07 Cevapla

  Faydalı bir yazı olmuş.

 • MERAL CAN BAŞARAN
  MERAL CAN BAŞARAN
  29.03.2018 16:30 Cevapla

  Bu yazı oldukça güzel olmuş ellerine sağlık teşekkür ederiz.

Yorum Yaz